Baseball, Full Cap, Snapback ... jaký je rozdíl mezi těmi nejmódnějšími kšiltovkami?

2016-08-17
Baseball, Full Cap, Snapback ... jaký je rozdíl mezi těmi nejmódnějšími kšiltovkami?

Na rozdíl od baseballových bund – kšiltovky „baseballky“ byly navrženy speciálně pro americké sportovce, ve druhé polovině XIX století a stále jsou charakteristickým prvkem tradičních oděv hráčů.

Jako první, kšiltovky začali nosit členy amatérského týmu z New York - The Brooklyn Excelsiors jako ochranu oči před sluncem, ale jejich "Brooklyn style" rychle převzal celý svět.

Kšiltovka, které vzhled se měnil - získala srdce nejen sportovců různých disciplín, fanoušků ztotožňujících se s konkrétním týmem, ale také se stala součástí mnoha uniforem, symbolem streetwearu a praktickou ochranou hlavy, kterou ocení téměř každý. Jak důchodce na procházce pláží, rybář, chlapec na skateboardu tak herec a hudební hvězda kryjící se před flešem fotoreportérů.

Jak kdysi se modely vyznačovaly zvláštní barvou, potiskem nebo emblémem, tak dnes se dámské a pánské čepice liší tvarem, kreativními a módními motivy.

Mezi charakteristické modely kšiltovek patři:

  • Baseballka – vyrobená z měkké bavlny s tvrdým, zaobleným kšiltem, často záměrně "zahnutým", s nastavitelnou velikostí v zadní části hlavy. Jeho moderní design byl vytvořen v roce 1954. Počátečně charakteristickou častí bassebalky bylo logo týmu vpředu. Dnes tam najdete doslova všechno, co si člověk může vymyslet a zobrazit na kusu materiálu.
  • shutterstock_202358977
    Jay-Z, Brooklyn, NY

    Full cap - "plna" čepice s rovným kšiltem a bez regulace velikosti. Říká se, že móda na rovné kšilty se začala u amerických dealerů, kteří ho přijali jako svůj charakteristický znak. V 90. letech tento model popularizovali i rappery. A do dnešní doby kšiltovky full cap ochotně nosí hvězdy hip-hopu.

  • Snapback – čepice s rovným kšiltem podobná do full cap, s tím rozdílem, že má nastavitelnou velikost a vykrojenou látku. Snapback jsou vhodné pro lidi s dlouhými vlasy. Nosí je také hráče American League Baseball. Full capy a snapbacky mají často vpředu reflexní nálepky nebo hologramy.
  • Trucker Hat – setkáme se také s názvem "gimmie hat". Čepice byla původně "plastovým sáčkem" rozdávaným na charitativních a propagačních akcích. Skládá se ze šesti panelu z síťoviny nebo z materiálu a síťoviny a z pěnového dílu vpředu, díky tomu je čepice pevná a má vysoké čelo. Vzadu je možnost regulaci a na vršku knoflíček..

V současné době, jsou kšiltovky něco víc než praktickým doplňkem pro muže a ženy. Jsou zajímavým doplňkem sportovních stylizaci, ale také i těch, které se od sportovního stylu odchylují, kde se spája klasika a modernost, jednoduchost a extravagance.

Stejně jako kultovní tričko s výrazným potiskem, módní kšiltovky jsou nositelem informací. Manifestem a způsobem, jak vyjádřit své názory nebo příslušnost, a odlišnost v streetwearové módě.

Zobrazit více... Srpen 2016
pixel