Firemní vánoční párty - jak se obléct?

2017-12-28
Firemní vánoční párty - jak se obléct?

Advent s sebou přináší sváteční náladu, uvolnění a také tradiční vánoční večírky. Příjemná povinost vám dává možnost setkat se s kolegy v prostředí mimo kancelář a lépe se seznámit. Dobrou společnost zpravidla provází moderátor, hudba, vybrané jídlo i pití. Večírek je také vhodnou příležitostí dobře zapůsobit a navázat důležité vazby. Nepodceňte přípravu a využijte nejen své pracovní zkušenosti, ale i schopnost zapadnout a působit na úrovni.

Slavnostní setkání

Záleží na velikosti vaší firmy a na významu pozvaných hostů. Vánoční večírky mohou mít řadu podob, od neformální volnější zábavy spojené s tanečním večerem, až po slavnostní večeři ve velmi reprezentativních prostorech. Pro formální večer musíte svůj outfit plně přizpůsobit. Doporučujeme klasický tmavý oblek. Elegantní jednoduché linie podtrhnou váš styl, zdůrazní postavu a umně skryjí případné nedostatky. Záležet si dejte i s výběrem doplňků. Správný odstín kravaty, vkusné hodinky a vyleštěné polobotky jsou nezbytností. Oblek sluší všem mužům a dokáže velmi dobře zapůsobit. Tmavé modré barvy vám přidají na důvěryhodnosti a solidnosti, odstíny šedé patří mezi nestárnoucí klasiku. Vtipné ozdoby s vánočními motivy nechte raději doma, oblek zahalte do vkusného kabátu.

Smart casual

Většina večírků naštěstí spoléhá na volnější atmosféru a otevřenou komunikaci. Firmy využívají zázemí velkých restaurací nebo klubů. Ideální volbou je pánské sako, ke kterému můžete kombinovat košili, ale i tričko a džíny. Záleží na doporučeném dress codu. Jednoduché hladce řešené sako vám dodá potřebnou eleganci, tričko jej však oživí náznakem nezávislosti. Po celý večer se budete cítit pohodlně a budete mít jistotu upraveného a moderního zevnějšku.

Neformální setkání

Blízcí kolegové pořádají své vlastní večírky. Ty se však nesou v klidné a nenucené atmosféře. Na večeři s přáteli se můžete vypravit v pohodlném a přesto velmi slušivém svetru. Hladký jednobarevné svetr v kombinaci s košilí působí elegantně a nenuceně. Volit však můžete i originálně řešené svetry s atypickým zapínáním, kapucou nebo vzorem. Nechte pro jednou doma fádní mikinu. Zkuste se obléct pohodlně a přesto stylově a nově.

Užijte si vánoční večírek na plno. Vychutnejte si chvíle v dobré společnosti, navažte důležité kontakty a zapůsobte na své okolí. Dobré vztahy na pracovišti vám přinesou příjemnou atmosféru a pomůžou zlepšit komunikaci i během následujícího období.

Zobrazit více... Prosinec 2017
pixel