Jak pečovat o kšiltovku

2017-08-11
Jak pečovat o kšiltovku

Kšiltovkou se postaráte o větší komfort v horkém letním počasí, zastíníte si oči i tvář a vyhnete se prudkému slunci. Je praktickou ochranou i v mírném dešti nebo větru. Dá se užitečně nosit po většinu roku. Kšiltovka vám dá možnost vypadat a cítit se dobře. Navíc můžete velmi snadno i projevit svůj názor. Je skvělým módním doplňkem.

Pokud máte svou oblíbenou, víte přesně, co dokáže kombinace horkého počasí a potu. Po obvodu čepice vznikne tmavý špatně odstranitelný pruh. Při letním koupání nebo sportu na pokrývce navíc ulpívá i prach, pyl a další nečistoty. Jednoduché kroky vám pomůžou prodloužit skvělý vzhled a pečovat o oblíbený doplněk bez obav o poškození designu nebo tvaru.

Šetrné ruční praní

S kšiltovkou se držte dál od pračky, vždy ji perte v ruce. K praní stačí běžný prací prostředek, ideálně gel, vhodný je i šampon. Kšiltovku můžete nechat volně odmočit v teplé (ne horké) vodě. Při praní se zaměřtě na části látky, které se setkávají přímo s pokožkou - hlavně po jejím vnitřním obvodu. Silné znečištění můžete uvolnit i jemným kartáčkem na ruce. Kšiltovku dobře vymáchejte a neždímejte! Při praní se vyhněte mačkání, natahování nebo jinému namáhání. Pokrývku nechte volně okapat a pověste nebo položte na sušák mimo přímé slunce.

 

Volný prostor pro sušení

Při výrobě kšiltovek výrobci upřednostňují bavlnu. Přírodní materiál dobře odvádí pot, dovoluje pokožce dýchat a snese poměrně vysoké zatížení. Kvalitně ušitá čepice by měla být barevně i tvarově stálá. Někdy se ve složení výrobku setkáte s příměsí polyesterů nebo polyamidů - ty mají zvyšovat odolnost vůči vodě.

Problematické části jsou hlavně potisky a výšivky v čele čepice. Tyto části musíte ošetřit opravdu opatrně, aby nedošlo k narušení povrchu a popraskání designu. Kšilty s tvarovaným vysokým čelem si udrží formu, ale při sušení dejte pozor, aby čepice měla kolem sebe volný prostor.

Mladistvá móda

Kšiltovky skvěle doplní vaší sportovní image. Stačí obléknout mikinu a džíny, kšiltovkou se zajímavým designem doladíte originální kombinaci. Můžete se hrdě přihlásit k sportovnímu klubu, oblíbené hudební skupině nebo stylu.

Originální styl kšiltovky bude dobře korespondovat i s obutím. Kšiltovky jsou skvělým doplňkem pro sport, vycházky do přírody nebo volné chvíle s přáteli. Pokud upřednostňujete pohodlný ležérní styl oblékání, pak kšiltovky jednoznačně patří do vaší základní výbavy.

Zobrazit více... Srpen 2017
pixel