Jak připravit auto na zimu

2017-12-28
Jak připravit auto na zimu

V našem podnebním pásmu se nemusíte obávat náročné zimy. Poměrně dlouhá motoristická sezona vás může provést výlety již od března až do konce října. Zhoršené podmínky na silnici platí pouze v zimě, kdy se tu a tam objeví námrazy, náledí nebo sněhové přeháňky. Na stavu vašeho auta se víc negativně podepíšou posypové soli než meteorologické změny.

Nové pneu

Péči o vůz zahrnuje zejména kontrola technického stavu motoru a dalších částí. Pravidelná výměna pneumatik patří mezi naprostý základ. Nechte si poradit a včas myslete nejen na přezutí zimních pneumatik, ale i kontrolu jejich stavu. Několik sezon se výrazně podepíše na výšce profilu, nezanedbávejte investici do kvalitního obutí. Pohodlnější a zejména bezpečnější jízda se rozhodně vyplatí.

Nové parkovací místo

Kolísání teplot a vysoká vlhkost se zásadně projeví na stavu karosérie. V ideálním případě můžete vůz parkovat v kryté garáži. Vyhnete se ranní dlouhé přípravě, rozehřívání motoru i interiéru, škrábání čelních skel. Povrchy vozu budou také lépe chráněné před okolními vlivy, sněhem i deštěm. Pokud nevyužíváte vůz denně a musíte parkovat venku, může následky rozmarů počasí zmírnit i pohotová krycí plachta z pevného materiálu.

Nové prostředky pro ochranu povrchů

Na snadnější údržbu a ochranu povrchů myslí i moderní autokosmetika. Speciálně vyvinuté přípravky kombinují účinné přírodní vosky, které váš vůz nejen aktuálně zbaví nánosu prachu a špíny z rozbředlého sněhu, ale vytvoří na lakované karoserii ochrannou vrstvu. Nano vosky aktivně odpuzují vodu, brání usazení nečistot a posypových solí.

Váš vůz může přečkat zimu s minimální újmou. Péči je však třeba věnovat větší pozornost. Investujte čas i část financí do ochrany karoserie a zajištění bezpečného provozu. Práce vložená do vozu nyní se vám vrátí v nové jarní sezoně. Váš vůz bude vypadat i fungovat lépe, vyhnete se frontám u mechaniků a předejdete nákladným opravám nevzhledných změn na laku i chromu.

Zobrazit více... Prosinec 2017
pixel