Král korporace, jak se oblékat do práce

2017-10-12
Král korporace, jak se oblékat do práce

I když se budeme tvářit, že hlavním hodnotícím kritériem je odvedená kvalitní práce, získané vědomosti a zkušenosti, vždy bude velmi důležitý i vzhled. Zejména v obchodní sféře a v oborech, které se orientují na poskytování služeb, se vyplatí dobře připravit a zapůsobit i vhodným vystupováním.

Základ šatníku každého gentlemana

Naprostou nutností je kvalitní oblek. Už dávno neplatí, že si s jedním oblekem vystačíte na dobu tanečních, svatbu a velmi příležitostnou návštěvu divadla. Dobře padnoucí komplet je povinností a neměl by chybět v šatníku v alespoň dvou - třech provedeních. Při jednání podtrhne vaše vystupování. Vzbudí v protější straně důvěru, získá pozornost a pomůže kultivovat vaše vystupování. Oblek sluší každému muži, dokáže zvýraznit pevnou postavu, upozadí možné nedostatky. Současná moda vám dává i velký výběr v barvách a střizích. Pro profesionální vystupování však vždy dopouručujeme střídmé barvy a jen mírné oživení ve volbě kravaty nebo zajímavě řešeného límce košile.

Nestárnoucí kombinace

Běžný pracovní den můžete mírně odlehčit. Oblíbená kombinace sako a džíny vám dodá formální elegantní vzhled a zároveň dopřeje větší komfort. Pozor však na výběr. Trendy v podobě otřepených nohavic nebo výrazných potisků vynechte. Obyčejné džíny můžete také vyměnit za zajímavě řešené kalhoty z jiných materiálů.

Do chladného počasí

Perfektní volbou je také svetr. V chladném počasí můžete obléknout hladký jednobarevný svetr přímo pod sako. Svetr můžete nosit i samostatně, v kombinaci s košilí s límečkem vykouzlíte elegantní styl s velkou mírou pohodlí. Pružný pletený materiál vám dodá pocit volnosti, příjemně se nosí. Ve velkém výběru se přitom nemusíte bát objemných neforemných kousků. Jemná látka dokonale splývá, decentní tony šedé, tmavě modré, černé nebo vínové jsou velmi slušivé a vhodné i pro jednání nebo pro menší společenskou událost.

Bílý i barevný základ

Základem pod oblek, sako, ale i svetr je pak košile. Pozor na správnou volbu střihu a velikosti. Univerzální bílá košile s dlouhým rukávem vám poskytne kvalitní základ. Ale nemusíte se bát trošku experimentovat. Zajímavě řešený límeček, barevné tónování a ladění se sakem nebo jemný vzorek oživí váš vzhled.

Ležérní pátek

Perfektní příležitostí, jak si odpočinout od oficiálního oblečení je pak uvolněný pátek. Poslední den v týdnu ve většině firem zavládne neformální atmosféra. Den slouží k uzavření projektů, dokončení dokumentace. Máte větší prostor ukázat se v pravém světle, bez obav můžete obléknout výraznější barvy nejen svršku, ale i kalhot. Například chino kalhoty jsou perfektní variantou, která uchová elegantní vzhled, ale zároveň oživí běžně oblékané modré a šedé. Zajímavé jsou i mikiny v prodloužené délce. Osobitý styl, který spojuje nenucenou eleganci, podtrhne vaši osobnost. Nebojte se experimentovat. I při volbě pracovní uniformy nemusíte vypadat šedě. Pánská móda není nuda. Noste dobře střižené oblečení z kvalitních materiálů a nebojte se mírně odlišit zajímavým detailem.

Zobrazit více... Říjen 2017
pixel