Okouzli úsměvem - jak se starat o zuby?

2017-10-27
Okouzli úsměvem - jak se starat o zuby?
Úsměv je účinným komunikačním prostředkem. Přirozeným úsměvem si nakloníte partnery při jednání, v lepší atmosféře vyřídíte potřebné náležitosti. S úsměvem zapůsobíte pozitivně a získáte si důvěru. Krásný úsměv však není samozřejmostí. Stojí za ním bohužel pravidelná péče a kontrola zubním lékařem.
Za úsměvem do čekárny

U úsměvu je důležitých několik hledisek. Přirozená barva zubní skloviny, ale také stav chrupu. Zuby rostlé nesymetricky nebo s viditelnými defekty, nedostatečně řešené plomby nebo náhrady působí na první dojem rušivě. Ortodoncie se těší velkému rozvoji. Poměrně běžně se můžete setkat i s dospělými pacienty s nasazeným fixačním aparátem. Pro srovnání zubů existuje řada možností, krom viditelných rovnátek. Záleží na rozsahu a rychlosti vedené nápravy. Pokud vystupujete na veřejnosti, komunikujete s lidmi nebo prezentujete, rozhodně se vyplatí konzultovat možnost vyrovnání alespoň předních nejvíc viditelných zubů. Korunky, plomby, nebo jiné řešené defekty si nechte pravidelně kontrolovat. Černé plomby jsou v dnešní době opravdovým faux pas.

Kvalitní dentální hygiena

Na základní ošetření zubů by měla navazovat pravidelná odborná ústní hygiena. Dentistka se postará o odstranění zubního kamene, pročištění mezizubních prostor. Poradí vám a doporučí, jak o zuby pečovat pravidelně. V případě zešedlého nebo žlutého odstínu zubní skloviny vám může aplikovat i speciální bělící přípravek. Některé přípravky jsou dostupné i pro domácí použití. Vždy však doporučujeme tyto produkty konzultovat. Neodborné používání může vážně narušit povrch zubů a vede k vleklým problémům.

Pravidelná péče

A pak už zbývá jen pravidelně a pečlivě několikrát denně o zuby pečovat. Za krásným úsměvem nemusí stát nákladná investice do speciálních kartáčků a přípravků. Důležitá je zejména důslednost. Čištěním předcházíte tvorbě kazů, ale také zubnímu plaku, který působí nevzhledně, narušuje zuby a je příčinou i pachu z úst. Není na škodu myslet na zubní hygienu i po obědě. Odstraníte tak zbytky jídla a předejdete trapným chvilkám. Praktickou pomůckou je také balíček žvýkaček nebo bonbonů. Před jednáním vám příjemně osvěží dech. I drobnosti rozhodují, jak se zapíšete do povědomých svých kolegů i obchodních partnerů. Myslete na svůj vzhled nejen při oblékání, ale také při denní péči o úsměv.

Zobrazit více... Říjen 2017
pixel