POLOKOŠILE - odkud pochází a s čím jí nosit?

2017-07-25
POLOKOŠILE - odkud pochází a s čím jí nosit?

Počátečně tyto trička byly charakteristickým atributem sportovců. To právě pro ně - muže elitních sportovních sdružení a elegantních vymýšleno polokošile.

7f7048f34fce34667fe4990daa0ee3dc
Fot. Pinterest.com

Svoji roli tady odehrál tenista, několikanásobný mistr kurtu, francouzská legenda Jean René Lacoste.

Nepohodlný tehdejší sportovní oblečení, které neposkytly hráčovi dostatečnou cirkulaci vzduchu měly vliv na změny outfitu. Košile s vyhrnutými rukávy, kravata a flanelové kalhoty nebyly dobrým kompletem pro dynamických sportovců, kteří chtěli zlepšit své dovednosti bez omezení. Lacoste navrhl bílé bavlněné triko s krátkým rukávem, měkkým límcem a výstřihem se zapínáním na knoflíky, ve kterém poprvé zahrál v roce 1926 na US Open Championship v New Yorku.

Vyhrál dvakrát, protože získal nejen trofej, ale jeho řešení se stalo mezníkem pro sportovní svět módy!

Ačkoli polokošili vytvořil tenista tak v současné době je název spojen s jinou sportovní disciplínou. Revoluce ve zlepšování sportovních oblečení pro hráče póla měla několika etapu. Nosili košile s dlouhým rukávem s límcem vlajícím ve větru, co rozptylovalo uspořádanou "královskou hru". Límečky se začalo zapínat knoflíčky (a tak se narodil tzv. model button-down), ale toto řešení ještě neposkytlo hráčům komfort. Proto uvítali projekt Lacoste.

Tričko na dva nebo tří knoflíčky, rozpínací u měkkého límce, který postavený chránil krk před sluncem - se stal povinnou součástí sportovce, který jim dává status. V roce 1953 do golfu se jí rozhodl nosit tehdejší americký prezident Dwight Eisenhower. Jeho nenucený styl padl také námořníkům.

pol_pl_Koszulka-polo-meska-LT-4040-granatowa-40645_1K popularizaci polokošil mimo svět sportu se přičinila subkultura preppy ve Spojených státech a avantgardní Mods ve Velké Británii. Obě tyto subkultury vybíraly oblečení elity, krásně ušité na mírů, ale jednoduchých střihů, a z nejlepších materiálů. Bylo to období, ve kterém vznikla, mimo jiné tzv. sportovní elegance.

V roce 1972, Ralph Lauren vydal kolekci signovanou logem jezdce na koni a s nápisem "polo". Jak se potom ukázalo, byl to milník v historii módy, takže se to triko stalo ikonou nadčasové klasiky a synonymem nadprůměrného životního stylu.

Ačkoli polo je pro eleganty, kteří si cení klasiku - nejlépe se ověří pří neformálních příležitostech. Samozřejmě jsou skvělé pro sport, můžete je také nosit volně k džínám nebo chinos kalhotám a v létě k šortkám. Ačkoli mají sportovní historii absolutně je nekombinujte s tepláky!

Polokošile ladí s jednobarevnými neformálními saky, nezapomeňte o vložení polokošile do kalhot. Je třeba poznamenat, že pro každodenní nošení se postavený límec nehodí, tak jak ho nosíme ve sportu. To by byl závažný omyl.

Zobrazit více... Červenec 2017
pixel