Sneakerhead! Jsi ním také?

2016-09-05
Sneakerhead! Jsi ním také?

Kdo je Sneakerhead? Maniak nošeni tenisek? Ano! Ale nejen to!

Sneakerhad je sběratel bot, který svou sbírku bere jako celkem vážně hobby a je k tomu trochu blázen ;) Je skutečným fanouškem módy, má obrovskou vědu na téma sportovní obuvi a v jeho šatníku najdeme alespoň několik suprových párů z limitované kolekci.

Bolf_Lookbook_WJ_23
Stylizace- www.bolf.cz
Každý Sneakerhead chápe, že kecky zvané také v závislosti na funkci: kicksami, teniskami, trainersami, joggersami nebo runnersami - mají fascinující příběh!

Trend "sneakerhead" začal na ulicích a později ovládl celý svět. Narození subkultury Sneakerhedů je spojováno s postavou Michaela Jordana a datuje se na 1985 rok, kdy slavný basketbalista vydal přelomovou řadu Air Jordan. Módu na tenisky po tuningu okamžitě převzali hiphop-eří .V této kultuře tyto boty svědčily o postavení pouličních lidí, kteří se němá radí chlubili. V roce 1986, kultovní kapela "Run DMC" nahráli skladbu na počest obuvi (možná to byl placement) "My Adidas". Tento klip, který se stál jakýmsi mostem mezi módou a hudbou, způsobil ještě větší zájem o sneakersy, a stal se nepostradatelnou součástí městského stylu. Stojí za zmínku, že v rytmu rapu a hip-hopu lze vysledovat kulturu tenisek. Zapněte si 2Pac a skladbu "California Love," Notoriousa B.I.G a „Suicidal Thoughts”, nebo dokonce Kanye Westa "Run This Town. Poslechněte si texty a přesvědčte se sami …

V Evropě móda pro členství do Sneakerheadů převládla v posledním desetiletí. Občas v různých místech na světě, včetně Česka, se konají konvence a meet-up’y Sneakerheadů. Můžete tam potkat trendsettery a nadšenci , prohlédnout si unikátní modely legendárních bot, podělit se o tu zvláštní vášeň.

Tenisky jsou pohodlné a navrženy pro individualisty. Jejich nejdůležitější vlastností je jejich funkčnost a každý pár (tenisky, runners nebo jiné) vypadá jak vypadá, protože byly/jsou určeny pro konkrétní účel. Subkultura "sneakerhead" silně zaměřuje na boty high-top (vysoké, za kotník), ale zahrnuje také streetwearové oblečení. Charakteristické prvky outfitu Sneakerheada jsou slim fit džíny, kšiltovky, trička s potiskem, ale také tepláky a kostkované košile. Sneakers nejlépe korespondují s oblečením ve street stylu.

Kolekcionuješ sportovní boty? Máš na dosah ruky znalosti o streetwearové obuvi nebo basketbalu? Záleží ti na tom,aby tvé tenisky byly funkční? S napětím čekáš na modely z nejnovějších kolekcí? Pokud je odpověď ano – tak máš určitě předpoklady stát se Sneakerheadem.

/Tenisky na fotografiích, v textu a v stylizacích jsou dostupné v internetovém obchodě BOLF.CZ/
Zobrazit více... Září 2016
pixel