Tajemství mužské brady: 3 neobvyklé otázky a odpovědi

2017-11-14
Tajemství mužské brady: 3 neobvyklé otázky a odpovědi

Podle řeči těla, způsobu oblékání, ale i typických rysů obličeje můžete lidem poměrně správně přisoudit některé vlastnosti nebo postoje. Obecné charakteristiky nemůžete aplikovat plně a na každého, ale můžou posloužit jako pomocné vodítko k lepšímu a rychlejšímu poznávání svého okolí.

Důlek na bradě je doménou Hollywoodu?

Jistě si vybavíte starší filmy ze zlaté éry Hollywoodu. Divoký západ a Paul Newman s ledově chladným rozmyslem a perfektní muškou. Ikonický herec měl typicky rozdělenou bradu důlkem, stejně jako další legendy - Cary Grant nebo Kirk Douglas. John Travolta, Ben Affleck, Aaron Eckhart jako jejich následovná generace. Obličej těchto mužů i jejich role provází neústupnost i pevná vůle. Postavy kovbojů, drsňáků nebo psanců se hemží herci s tímto typickým rysem. V divácích se tak tento tvar brady dostal do škatulky herců Hollywoodu. Ve skutečnosti je však důlek v bradě běžně a hojně předávaným genetickým rysem. Colin Firth z Velké Británie nebo Australan Russel Crowe v rodinné historii nikoho z USA nemají a přesto i je provází tato atraktivní odlišnost. Posuzovat muže s důlkem v bradě jako typického Američana by byl stejný omyl jako všem modrookým přiřknout původ ve Skandinávii.

Široká neústupná brada?

Výrazná spodní čelist může vzbuzovat dojem zarputilosti a neústupnosti. Tady ovšem není možné jednoznačně potvrdit ani vyvrátit, zda je výraznou vrozenou vlastností. Nicméně zkuste si někdy všimnout, jak při hádce nebo potlačování silných emocí mimoděk silněji zkousnete. Silný stisk zubů vytlačí na vnějších okrajích čelisti mimické svaly a mírně tím opticky rozšíří spodní obrys obličeje. Pokud si takové náhle výraznější brady všimnete u kolegy nebo partnera, raději počkejte s argumenty nebo návrhy, u kterých očekáváte problémové zpracování. V tuto chvíli bude skutečně široká brada symbolem naprosté neústupnosti.

Dokonalá linie?

V jedné z teorií se hovoří o dokonalé linii profilu obličeje. Zkuste si hranu čtvrtky nebo knihy opřít o střed brady a špičku nosu. Vzniklá linie by měla spojovat nejen tyto dva výrazné body, ale měla by se také přesně dotýkat i rtů. Pokud máte rty daleko za linií, váš profil tvoří spíš podobu měsíčku. U některých lidí jsou výrazné rty mírně přes hranici. Tato ideální teorie se dlouho uplatňovala i v ortodoncii, kdy se změnou úhlu skusu zubů dal profil upravit a chybějící prostor doplnit. Nicméně pohledem přes jednotlivé rasy, ale i jednotlivé typy lidí, každá linie může mít svůj půvab a velikost brady ji nemusí nikterak ubírat.

Zobrazit více... Listopad 2017
pixel