Zásnuby ve 4 krocích

2017-12-08
Zásnuby ve 4 krocích

Zásnubami si, až na výjimky, projde zřejmě každá dvojice. Zásnubami se nerozumí pouze samotná krátká chvíle pro vyjádření zásadního závazku. Zásnuby jsou procesem, který se dokáže rozestřít i v horizontu roku. Pokud se chcete vyhnout zásadním chybám, zkuste si utřídit následující čtyři kroky.

1. Vážně?

Natolik závažné rozhodnutí si musíte nejprve dobře analyzovat a rozmyslet. Žádostí o ruku nikdy nedělejte dojem v naději, že se tak dostanete na další metu nebo vyžehlíte partnerský spor. Slečny můžete okouzlit i mnohem jednodušími fintami. Zásnuby berou ženy velmi velmi vážně a nedotažený slib neodpouští. Tedy opravdu budete schopný dostát vážnému závazku? A pozor! Zásnubami se spojíte nejen s úžasnou ženou, ale zavdáte jisté povinosti i vůči její rodině.

2. Kdy a jak?

Zásnuby musíte naplánovat. Zvažte, jaké představy má o svatbách vaše vyvolená. Řada žen skutečně sní o romantickém gestu, tradičním prstýnku, pokleknutí a rudých růžích. Ano, některé dívky si z podobných překvapení občas utahují, ale ve skrytu duše touží právě o takovém překvapení. Hrají tvrďáky a bojí se, že se jim okolí vysměje. Velká kytice, bílé šaty z vlečkou....stejně si každá aspoň tajně tu a tam prolistuje katalog svatebních agentur.

Ovšem pozor. Některé ženy ocení spíš originalitu. Místo, ze kterého nebude na první pohled vykřikovat filmová romantika, nápadné úsměvy obsluhy a podezřelé souznění hudby v sále. Pokud patříte mezi aktivní páry, zabýváte se lezením po skalách, létáním na rogale nebo jiným adrenalinovými sporty - zkuste napasovat žádost o ruku s nějakým místem, které vás spojuje.

3. A co dál?

Pokud se skutečně vážně rozhodnete, že ona je ta pravá, povede se vám vymyslet a zinscenovat originální dojímavou romantickou akci a z vaší přítelkyně se uslzeným “ano” stane vaše skutečná snoubenka...stále musíte být o krok napřed. Připravte se a plánujte. Jakmile odezní dojetí, vaše budoucí žena vás začne bombardovat otázkami - kde se vezmete, jaký obřad, kolik hostů, hostina, svatební cesta, kdo vám půjde za svědka. I zde buďte opatrní! Stále se pohybujete na tenkém ledě. Přes všechny otázky mají ženy sklon spíš nahlas sami řešit a přicházet s návrhy. Nebuďte příliš horliví a věcní, ale také se vyvarujte bezradnému krčení ramen. Ideální odpovědí je, že je pro vás nejdůležitější, aby si velký den užila ona. Otázky jemně vracejte k ní - jaké by si přála šaty a jaké prostředí by se jí líbilo. Možná budete překvapeni, jak věcné a konkrétní odpovědi dostanete.

4. Přežít v nové a větší rodině

A pak už jen požádáte o ruku její rodiče. Pokud se znáte a udržujete alespoň společensky neutrální vztahy, máte vyhráno. Otec nevěsty vás bude chvíli kárat, abyste se k jeho holčičce choval slušně a pak se s vámi bude snažit přepít žal, že si jeho malá holčička definitivně našla někoho jiného a on zůstal na ocet. Maminku rozpláčete květinou, tu nezapomeňte, a ona pak mnohokrát na oplátku rozpláče vás. Ale to až v průběhu manželství.

Zásnuby nejsou věda. Jako u všech jednání se ženami je hlavním úspěchem najít správnou chvíli, správné místo, správnou formu. Držíme vám palce.

Zobrazit více... Prosinec 2017
pixel