HLEDÁTE SAKO? ZAMĚŘTE SE NA DETAIL!

2016-07-01
HLEDÁTE SAKO? ZAMĚŘTE SE NA DETAIL!

Jaro se už blíží! Brzy zahodíme teplé kabáty a bundy. Svlékneme se do košil a náš svršek nahradí sako. Rozhodně by jste měly věnovat pozornost detailům. Ty budou růst jako houby po dešti.

Na co se zaměřit?

Propínací knoflíky na manžetách. V dnešní době se nám sako identifikuje se stylem, eleganci, příležitostmi. Kdysi bylo oblečením pro každý den a to doslova!

Bylo funkčním oblečením pro každou příležitost, včetně fyzické práce. Knoflíky u košile a saka jsou pozůstatkem tradice. Doby, ve které se rukávy vyhrnulo např. pro umytí rukou po prací v poli. Dnes plni funkci především designérskou. Často jen jako módní doplněk. Použité kontrastní látky - jsou velmi dobrým akcentem zdůrazňujícím celý outfit.

IMG_9747_detal

Záplaty na loktech. Jejich historie sahá už XIX století, kde britští lordové chodili na lovy. Byly charakteristickým detailem pro střelecký oděv, čim si získaly uznání a tak se staly základem módy. Zpočátku typicky pro anglické elegány, pak intelektuály a akademický spolek. Záplaty na loktech jsou detaily kombinaci klasické elegance a šarmantního charakteru.

Ačkoli někteří si mysli, že je to kus látky, který slouží pro zakrytí díry, ale vůbec tomu neje tak . Těmito akcenty návrhář manifestuje nezávislost v chápání módy. Záplaty jsou rovněž alternativou pro oldschoolovců nebo fanoušky vintage módy. Zřetelný, módní, originální.

IMG_9752_detal

Vnitřní kapsa. Pohodlná a praktická. Je to místo na schovaní klíčů, kreditní karty, peněženky. Vše co nejvíce potřebuješ můžeš mít vždy u sebe. Zdálo by se, že skoro je na vnější straně není jí vidět, ale přece se její funkčnost ukazuje světu poměrně často. Proto by její prošití mělo být dokonalé a její design korespondoval se zbytkem looku.

IMG_9805_detal

Kapesníček. Trošku extravagantní, ale zajímavý a téměř povinna část v šatníku, který zažívá renesanci, která se k nám vrací. Ten správně zvoleny kapesníček vloženy do náprsní kapsičky přidává vzhledu rozličností, expresi a jedinečnosti.

Je to pevný akcent a velký plus pro ty, kteří si ho dovedou správně zvolit tak aby dobře ladil se zbytkem stylizace. Pamatujte! Ďábel je v detailech!

IMG_9712_detal

Podšívka. Říká se: "jak se oblekáte, tak se cítíte", neznamená to, že co je neviditelný pro oko ponecháte náhodě. Při výběru saka berte v úvahu, že vnitřek je stejně důležitý jako vnějšek.

Važte si také jeho funkci. Prodlužuje životnost saka, dobře se "klouže" při oblékaní na košili co působí že se sako nedeformuje. Zajistí si tepelní komfort a vyber na jaro lehký materiál.

IMG_9755_detal

Zobrazit více... Červenec 2016
pixel