Pánská trička

Počet výrobků: 1293
Barva
Velikost
  • 1-Ubrania
Cena
Nabídka
Vzor
Typ výstřihu
Ukázat pouze

Proč tedy o tričkách vůbec stojí za to mluvit? Tento jednoduchý, ale všestranný kousek z pánského šatníku má svou historii a existuje důvod, proč ho nosí všichni od celebrit, rockových hvězd až po vašeho souseda.

Jaká je historie trička?

Dnešní klasické tričko má původ jako spodní prádlo. Na počátku 20. století začalo americké námořnictvo vydávat trička jako spodní prádlo. A po druhé světové válce začali veteráni nosit trička jako každodenní ležérní oblečení.
Za popularizaci obyčejného bílého trička můžeme poděkovat i Hollywoodu. V 50. letech, poté, co Marlon Brando nosil jedno v Tramvaji do stanice Touha, se tričko stalo módou pro nošení samostatně.
Dnes je basic tričko základním kouskem v mužském šatníku. Spolu s tmavým praným denimem a námořnicky modrým sakem toto tričko završuje v podstatě základní prvky pánského stylu.

Viz také:

Typy triček a jak je nosit Kulatý výstřih

Tričko s kulatým výstřihem je definováno - překvapivě - právě kulatým výstřihem. Je to nejběžnější typ trička a nosí ho každý. Jsou nejvhodnější pro muže s dlouhým nebo úzkým obličejem a šikmými rameny. Důvodem je, že kulatý límec pomáhá vytvořit rovnováhu s úzkým obličejem a vytváří iluzi kulatějších ramen, takže působíte širší. Naopak muži silnějších proporcí nebo s nadváhou by se měli kulatým výstřihům spíše vyhnout. Rozhodně jejich postavě neprospívají.

Výstřih do V

Druhým nejrozšířenějším typem triček je výstřih do V. Účelem výstřihu do V je, aby při nošení košile přes vršek nebyla vidět látka košile. Ačkoli je běžné, že muži nosí pod rozepnutou viditelná trička, působí to přeci jen trochu rušivě. Nicméně výstřih do V je právě to, po čem by měli sáhnout ne právě nejštíhlejší muži. Tento výstřih opticky prodlouží obličej a budete působit štíhleji. Stále nevíte jaké tričko si vybrat? Na Bolf.cz najdete více než 700 různých typů pánských triček. To je výběr, ze kterého už můžete načerpat pořádnou inspiraci.

Henley - Y

Henleys - neboli výstřihy do Y poznáte jednoduše. Tato trička mají rozepínací výstřih, se kterým si můžete libovolně pohrát. Jsou ideální pro chlapy s dobře definovaným hrudníkem. Svalnatí muži v nich vypadají opravdu dobře. Je to jako hybrid s výstřihem do V, který prostě funguje. Henley nejen zvýrazňuje svalnatou stavbu těla, ale je mužný ve své estetice a navíc je stylovější než základní výstřih nebo výstřih do V

Lodičkový výstřih

Lodičkový výstřih není ve světě triček nezbytností. Nenosí je mnoho mužů, protože jsou trochu složitější v tom, s čím je spárovat. Tato košile se vyznačuje extra širokým výstřihem. Vypadá dobře na muže s dobře definovaným hrudníkem. Také se nejlépe nosí volnějšího střihu, protože látka bývá lehčí a volně splývavá, díky čemuž je ideální pro jarní/letní období. Mnohdy najdete lodičkové výstřihy právě na etno oblečení.

Tričko s potiskem

Stále trendy grafické tričko se vyznačuje grafikou v podobě fotografií nebo typografie, obvykle na přední straně trička. Trička s potiskem jsou hodně oblíbená, ale také se vcelku rychle okoukají. Pokud si chcete takové tričko koupit, klíčem je vyhýbat se do očí bijící reklamě nebo ošuntělým frázím. Triček s potiskem je na trhu jako máku, nebojte se tedy být originální.

Viz také:

pixel