Jak se starat o bílé oblečení?

2019-05-30
Jak se starat o bílé oblečení?

Bílá je trendy, skvěle se kombinuje a v letním outfitu je nepostradatelnou barvou! Bílé džínsy působí dokonale nadčasově, hodí se do práce, na pochůzky po městě i na večerní party. Bílé šaty rozzáří ulice a společně s opálenou pletí působí jako neodolatelná sexy kombinace. I relativně fádní bílé tričko dodá oblečení švih. Bílá s sebou však nese mnohá nebezpečí a dokáže velmi rychle zestárnout.

Bílé jen s bílým!

Na bílém oblečení je vidět všechno. I nepatrné smítko, skvrna nebo špatně vyžehlený záhyb. Pokud jste si vybrali oblečení z bavlny, bude se vám udržovat poměrně snadno. Bavlna snese praní i na vyšší teploty a v případě řešených následků nehod u jídla nebo třeba skvrn od kávy nebo červeného vína dokáže ustát mechanické drbání kartáčkem nebo krátkodobé působení silnějšího čisticího prostředku.

Bílé prádlo vždy třiďte. Samozřejmě vás nenapadne dát do pračky bílé tričko společně s džíny, opatrní však buďte i se stálobarevnými kousky nebo světlými. I bledě modrá nebo růžová může pomalu působit a na oblečení časem zanechá šedý film.

Nebojte se sluníčka

Víte, proč je řada lidových krojů v bílé? Sněhově bílý kroj valašských bačů může na první pohled působit neprakticky, opak je však pravdou. Bílé kalhoty byly výhodou, protože se bílá dala vyvářet a bělit na slunci!

Vyprané bílé oblečení bez obav vystavte polednímu slunci. Nemusíte běhat po trávníku a prádlo opakovaně kropit. Stačí ho vystrčit do přední řady na sušáku. Sušička vám možná ulehčí práci, ale bílé víc prospějí UV paprsky.

Staré babské rady

Pokud se potýkáte se skvrnami, můžete se vybavit speciálními prostředky. Běžná drogerie nabízí dostatečné množství různých přípravků, které stačí aplikovat přímo na skvrnu, chvíli nechat působit a pak vyprat. Se skvrnami v podpaždí od potu, biologickými skvrnami od krve nebo dokonce od jídla a pití vám však můžou pomoci i levnější metody.

Rudé skvrny můžete zakapat citronem, měl by většinu pohromy rozpustit. Odolné skvrny třeba od trávy nebo barev můžete odstranit směsí jedlé sody a octa, stačí zapracovat kartáčkem a nechat vzniklou kaši chvíli působit. Pak prádlo vyberete jako obvykle.

S nejodolnějšími skvrnami, zejména od krve, si poradí dobře i Savo. Stačí zakápnout, zde však pozor na materiál! Savo je silným prostředkem, působí rychle a kromě nečistot by mohlo narušit i vlákna a oblečení definitivně zničit. Vyzkoušejte na méně nápadném kousku a nespouštějte z reakce oči! Stačí pár minut a pak je nutné prádlo pečlivě vymáchat.

Bílého oblečení se nebojte! Údržba není věda a upřímně, pokapat se zmrzlinou můžete v jakékoli barvě se stejně neblahým efektem! Vyberte si na novou sezonu pár kousků, které se vám budou příjemně nosit a perfektně kombinovat. Bílá sluší všem, omlazuje a působí elegantně.

Zobrazit více... Květen 2019
pixel