Konec školního roku - co na sebe?

2018-06-28
Konec školního roku - co na sebe?

Závěr června se samozřejmým spádem nese v uvolněném duchu. Největší stresy ze závěrečných zkoušek a opakování opadly. Zbývající síly pedagogický sbor šetří na dovedení tříd k poslednímu školnímu dni. Příjemné atmosféře přispívá i počasí, které láká k posezení venku nebo sportu. Na konci školního roku si i v jindy přísnějším a formálním prostředí můžete dovolit sytější barvy, výrazné vzory nebo pohodlnější střih.

Nenucená elegance

Ani v horkém létě se nemusíte vzdávat jisté formy elegance. Košile stále patří mezi základní prvek v pánském formálním oblečení. Nicméně zvlášť v létě vybírejte správné a kvalitní materiály. Vzdušná lehká bavlna nebo len vám zaručí příjemné nošení, navíc se nevzhledně nemačkají. Nebojte se a inspirujte se veselejšími tóny. Červená, modrá, zelená, nebo výraznější vzory - kára, proužky vhodně oživí váš pracovní outfit a přitom zachovají potřebnou míru důstojnosti.

Pokud vaše okolí dovolí, obléknout můžete i tričko. Záleží na vás a na očekávaném vzhledu. Barevná trička nebo výrazné nápisy raději dobře uvažte. Vhodnější jsou pro volné odpoledne. Zajímavou možností je uhladit křiklavé tričko elegantním sakem. Tuto kombinaci však můžete volit pouze ve vhodném počasí, v parných dnech raději vybírejte pro samostatné nošení trička jednobarevná. Výstřih do V nebo límeček u polo košilí zalichotí vaší postavě a outfit povýší.

Letní elegance

Již jsme zmínili sako v kombinaci s barevným tričkem. Moderní zpracování, kvalitní střih a především vzdušné materiály otevírají dveře možností dokořán. Nemusíte si kupovat přímo letní lněný oblek. Jedno sako v neutrální barvě vám bohatě vystačí na celou prázdninovou sezonu. Chladnější večery poslouží jako další příjemná vrstva, při formálním obědě, jednání nebo důležité schůzce vás perfektně vybaví. K neutrálnímu saku skvěle doplníte barevnou košili. Kombinovat můžete kalhoty z mnoha materiálů. Klasické džíny nebo mnohem vhodnější a vzdušnější chino kalhoty. Chino kalhoty jsou obecně velmi dobrou volbou pro konec školního roku. Jsou pohodlnější, zajistí vám lepší tepelný komfort, jsou měkčí. V teplém počasí ve městě a v prostředí, které není příznivé nošení šortek, jsou skvělou variantou.

Ať už plně využíváte studentský život nebo jste v pozici učitele, užijte si konec školního roku pohodlně. Nechte se zlákat slunečním počasím i uvolněnou atmosférou. Barevné kalhoty, volné košile nebo ležérní saka vám skvěle poslouží. Volná odpoledne nebo výlety s přáteli pak můžete odložit poslední zbytky formálního oblečení a zvolit pohodlné šortky a tričko a uvítat letní volno v příjemné náladě.

Zobrazit více... Červen 2018
pixel