Mikina s pruhy. Stylový oldschool nebo kýč?

2019-04-02
Mikina s pruhy. Stylový oldschool nebo kýč?

Ne, ne, ne! My si proužky vzít nenecháme! Pruhy jsou sexy, umí přitáhnout pozornost a přiblíží vás k francouzskému šarmu. Musí se však velmi opatrně vybírat a ještě s větší opatrností kombinovat!

Není proužek jako proužek

A není mikina jako mikina. Dostáváme se do oblasti širokého spektra střihů a detailů. Můžeme vybírat mikiny široké, vypasované, v prodloužené délce, s kapucí i se stojáčkem. Stejně tak je to i s proužky. Můžete vybírat husté, jemné, výrazné, kontrastní, velký rozdíl je i ve směru. Vodorovné pruhy jsou standardem, svislé však nabízí originální možnosti a navíc vás opticky zeštíhlí. Takže popořadě.

Abyste v mikině, jakékoli mikině, nepůsobili dojmem starý mladý, musíte si dobře rozmyslet, kam budete oblečení nosit a který styl vám vyhovuje. Je samozřejmé, že do kanceláře s přísným dress codem mikina nepatří vůbec.

Na druhou stranu pro vycházku do města, návštěvu kina, večer s přáteli? Proč ne.

Volání mořských dálek

Vybírat můžete v současné době nejpopulárnější mikiny s kapucí. Proužky dodají běžné sportovní mikině větší šmrnc. Můžete se klidně inspirovat námořnickým stylem. Modré proužky, hladké džíny, kolem krku ležérně ovinutá červená šálka a je z vás švihák.

Proužky a pruhy však nemusí nutně znamenat klasický „námořnický“ vzhled. Moderní látky si pohrávají s různou šířkou i kombinací barev. Nebojte se, že při výběru mikiny šlápnete vedle a vyberete příliš nápadný vzor. Proužky společně s nápisy nebo jinou tištěnou stylizací můžou vypadat velmi dobře! Samozřejmě i u mikin platí zlaté pravidlo. Jeden výrazný kousek v celém oblečení! K originální mikině stačí obléknout tričko „basic“, kalhoty bez dalších aplikací nebo nápadných prvků a jednoduché hladké sportovní boty.

Proužek vás promění

Propínací mikiny jsou skvělou příležitostí upozornit na atletický typ postavy. Mikina podtrhne široká ramena a zúží se k bokům. Štíhlý muži se nemusí bát rozšiřujícího efektu podélných proužků a můžou jakkoli jednoduchý střih oživit zajímavým vzorem.

Pokud nepatříte mezi milovníky aktivního pohybu a občas vás trápí drobná nedokonalost postavy, nabízí se i vám zajímavá možnost. Zkuste si mikiny v prodloužené délce. Opticky vás zeštíhlí, protáhnou postavu a leccos umně zamaskují. Perfektně vám sednou!

Zobrazit více... Duben 2019
pixel