Pánská postava: trojúhelník!

2017-11-14
Pánská postava: trojúhelník!

V průběhu historie se mnohé mění. V pánské módě se mění materiály, barvy i střihy. Období se širokými nohavicemi střídají vypasované džínsy a později rozevláté svrchníky s výraznými vycpávkami ramen. Mění se také účesy, doplňky. Obecně vzato však mužům zůstává jeden charakteristický rys, který všechna období spojuje. Typický tvar mužské postavy.

Využijte oblečení

Ženy rády vidí v muži silného ochránce. Ideální figura tedy na první pohled upoutá rozložitými rameny, která rovnoměrně ustupují úzkému rovnému pasu. Důležitá je souměrnost trojúhelníku. Pro dobrý dojem není třeba tvrdě dřít hodiny v posilovně, i když některé fyzické dispozice můžete poměrně dobře upravit pravidelným cvičením. Dobrý efekt však vytvoří i vhodně vybrané oblečení.

Výrazná ramena

Zatímco ženy mohou taktizovat a při oblékání si pohrát s délkou šatů a odhalením nohou, nebo naopak řešením dekoltu či rukávů. U oblečení mužů se klade hlavní důraz právě na podtržení a formování horní části těla. Patrné je to zejména při výběru oblečení pro oficiální jednání nebo společenské události. Saka i pánské kabáty mají pečlivě zpracované vycpávky ramen. Doplňky v podobě ozdobného šití se vedou podél límečku, pracuje se s detaily na horních kapsách. Stejně tak límeček košile nebo barevná kravata soustředí vaši pozornost opět k horní části trupu.

Úzký pas

Rys mužské postavy využívá i sportovní móda. Bundy nebo vesty vám můžou skvěle posloužit k zamaskování drobných nedostatků. Rovný střih výborně sedí všem typům postavy. Všité zipy, kapuca nebo aplikace pak efektně zachytí pozornost a zároveň vaše oblečení oživí a dodají mu šmrnc. Ideální kombinací k výraznější bundě jsou hladké džínsy nebo jednobarevné kalhoty. Netříští styl, nepřidělají vám starost s vhodnou kombinací, a odpoutají pozornost od možných nedostatků. Opticky vás můžou zeštíhlet nebo přidat vám na výšce.

Nebojte se experimentů

Nemusíte milovat nákupy, ale jednou za čas zkuste přehodnotit váš šatník a vyměnit některé části za modernější. Nevyhýbejte se jiným stylům ani pro vás neobvyklým barvám. Správně sestavený základ oblečení vám dodá jistotu a zvedne i sebevědomí. Při pracovním jednání i ve volném čase můžete vypadat jako opravdový muž, využít čitelné atributy a výrazné rysy své postavy. Kdykoli můžete vypadat skvěle a zároveň se i velmi dobře cítit.

Zobrazit více... Listopad 2017
pixel