Poradník k bundám: Trucker bunda

2019-04-17
Poradník k bundám: Trucker bunda

Nejste si jisti, jak vypadá trucker bunda? A co když řekneme „džíska“? Džínová bunda s typickými prošitými švy v předním díle s dvěma kapsami, límečkem, a zapínáním na knoflíky je naprosto legendárním kouskem! Bez zaváhání probíhá každou módní dekádou. V 70. letech bavily první džínové variace a výrazné košile, o deset let později se bunda prosadila jako oblečení fanoušků rockových a metalových kapel, košile samozřejmě nutně vystřídala černá trička s výraznými nápisy. Začátek 90. let vstoupil do povědomí ve znamení grunge, a k džínovým bundám přidal kostkované košile, mnohdy nošené kolem pasu. A džínová bunda s přehledem funguje i dnes! Zase trochu nověji.

Perfektní základ

Džínová bunda v novém věrně kopíruje osvědčenou předlohu. Nechává si výrazné švy i kapsy, nabízí však víc barevných odstínů a drobných variant, které vás zajímavě odliší. Trucker bundy můžete samozřejmě vybírat v klasickém provedení v tmavém denimu, nebojte se ale ani vyzkoušet světlejší odstíny, nebo naopak univerzální černou či šedou. V nabídce často vystupují také bundy s šisováním, otřepením nebo s výrazným potiskem na zadním díle.

Džínová bunda je sama o sobě dostatečně nápadná. Ideálně se kombinuje s klasickými džínsy. Dobře nahrává minimalistům, stačí obléknout bundu, džíny a jednobarevné, ideálně černé nebo bílé, tričko „basic“ a můžete si být naprosto jistí skvělým lookem.

Nemusíte se bát ale bát experimentovat a kombinovat barvy. K modré trucker bundě klidně vyzkoušejte i kombinaci s výraznou barvou, třeba červené nebo oranžové kalhoty, které stylu dodají energii a drive. Ostatní oblečení by pak už mělo jen lehce dohrávat a využívat tlumené neutrální barvy.

Buďte originální a pohrajte si

Pokud nemáte odvahu na barevné kalhoty, ani tak nemusíte působit nudně. Prostor můžou dostat výrazná trička. Nebojte se nápisů, kontrastních barev, odlišených límečků.

Trucker bundu můžete nosit jako lehkou přechodovou bundu přímo na tričko, využít můžete i efektní vrstvení. Klidně si pod bundu vyberte mikinu s kapucí. Přiznaný doplněk působí rebelsky. Při výběru jednotlivých vrstev jen dejte pozor na vhodnou velikost, zejména šířku. Mikina nebo svetr nošený pod bundou musí dobře sedět, neměl by příliš přesahovat a hlavně vás nesmí omezovat v pohybu. Trucker bunda využívá poměrně úzký střih i u rukávů!

Skvělý a osobitý styl

Trucker bunda nabízí dokonalý základ pro jakékoli proměny. Bundu můžete nosit na tisíc způsobů a nikdy se úplně neokouká. Kromě barevných sportovních kombinací nebo rockového nádechu můžete bundu přizpůsobit i jako ležérní elegantní doplněk. Bohatě postačí hladké nezdobené džínsy a bílá košile. Přidá vám na serióznosti, ale nesklouzne přes tenkou hranu nudného „kancelářského“ oblečení.

Při oblékání džínové bundy nezapomínejte ani na boty. Elegantní look s bílou košilí nutně vyžaduje hladké jednobarevné polobotky. Pro volné chvíle můžete bundu a džíny doplnit třeba zajímavými teniskami. Výrazný svršek boty může barevně korespondovat s tričkem a bude perfektní tečkou za promyšleným a nápaditým vzhledem. Na trucker bundu můžete bez obav vsadit, perfektně vám sedne a podtrhne váš originální styl.

Zobrazit více... Duben 2019
pixel