Příprava na šlapadlo

2019-07-24
Příprava na šlapadlo

Šlapadla jsou velmi atraktivním doplňkem. Půjčit si je můžete v přímořském letovisku, na českých přehradách, ale klidně i v centru Prahy. Pohyb po vodní hladině po vlastní ose je velkou zábavou. Můžete se domluvit s přáteli a uspořádat netradiční letní party. Stejně tak můžete vodu a netradiční plavidlo využít k romantické schůzce.

Velká voda s perfektní základnou

Pokud si půjčujete plavidlo u velké vodní plochy, získáte velkou výhodu. Můžete se vydat i na větší vzdálenost od břehu, aniž byste se museli bát, že vám při plavání dojdou síly. Půjčovny nabízí zpravidla několik typů šlapadel. Tradiční menší i tak dovolí bezpečný pohyb čtyřčlenné posádky. Větší šlapadla jsou doplněna velkou plochou v zadní části a často i skluzavkou. Z plavidla můžete do vody skákat, vystřídat se při sportovní disciplíně šlapání na čas a klidně na chvíli zakotvit a vystavit se slunečním paprskům.

Pro volnou zábavu nepotřebujete téměř nic. Hlavní je pohodlné oblečení, ideálně plavky. Neztratí se vám ani pokrývka hlavy nebo tričko. V zábavě zapomenete na sílu sluníčka i jeho odraz od hladiny a mohli byste žádaný odstín pleti dost přetáhnout. S sebou si můžete vzít i nějaké pití, samozřejmě raději nealko. I když se pohybujete na stabilním plavidle, voda a neuvážené nápady nejsou dobrou kombinací.

S dětmi na palubě

Pokud se chystáte brázdit přehradu nebo moře s dětmi, pak je na místě přibalit s sebou i plovací pomůcky. Nenechte se obměkčit, velký kruh nebo alespoň nafukovací matrace může posloužit jako pohotová první pomoc a její přítomnost na šlapadle můžete snadno umluvit na další zábavní prvek. Nejmladší plavce určitě vybavte vestičkou nebo rukávky. V nestřeženém okamžiku se může stát cokoli.

Romantická vyjížďka

Pokud vás šlapadlo zaujalo zakotvené pod pražskými mosty, pak je možné kdykoli nasednout a vydat se na kouzelnou projížďku. Nemusíte se převlékat ani dávat dohromady výbavu. Šlapadlo vás nechá nastoupit suchou nohou z upraveného mola. Navíc má malý ponor a širokou základnu, prakticky se nemůže stát, že by se s vámi důsledkem jakékoli sportovní neopatrnosti převrátilo. Můžete se uvolnit, zout boty a vyplout poznávat krásné památky ze zcela nové perspektivy.

Vyjížďka na šlapadle je skvělou příležitostí také potrápit svaly. Plavidlo není těžké a dá se dobře utáhnout i v jednom, nicméně souhra dvou živých motorů je vždy vítána. Kormidlovat se naučíte během pár chvil a určitě si tento netradiční letní dopravní prostředek oblíbíte.

Zobrazit více... Červenec 2019
pixel