Styl „na dřevorubce” je patentem na mužnost?

2016-08-02
Styl „na dřevorubce” je patentem na mužnost?

Móda na chlapa lumbersexuála (ang lumberjack - dřevorubec) detronizovala metrosexuály a v Čechách triumfuje již druhý rok, a ve větších městských oblastech, jako houby po dešti rostou další barber shopy.

Pěkně pojmenovány a řádně zabaleny koncept v opozici vůči (mírně vydumanému - podle mého názoru) krize mužskostí ukázal, že není těžké potkat řadu bradatých mužů ve vlněných svetrech a těžkých botách, na několika metrech čtverečních v restauraci, v univerzitní aule nebo v kanceláří skleněné budovy dosahující nebe (ačkoli tam vláda jiný dress code). Podívejte se sami - ten chlap vypadá na takového, že by bez problému zvládl pokácet vzrostlou borovici mezitím nakupuje přes internet.

Jak je tomu nakonec je? Sekyra nebo MacBook?

Vysvětlete mi jak se má brada k mužností!

Konec vysvětlení. Nijak.

Jeden chlap má rád vousy a jiný ne. A tady je odhalení! Oba jsou pravdivý. Jednoduchý příběh. Existuje mnoho mužů, kteří měly impozantní vous ještě před tím, než to v masové kultuře vešlo do módy. Jiní, bez ohledu na trend – nechtěli měnit svůj look na bradače.

Správně. I když bradatí muži jsou vnímány jako příklady archetypu opravdového muže, tak žádný knírek vás nečiní silným chlapem s charakterem . :)

Každý by měl být sebou, najít svoje vášně, svůj styl a starat se o sebe.

Zobrazit více... Srpen 2016
pixel