Styl ve fitku? Nejvyšší čas pro návrat ke kořenům

2019-05-30
Styl ve fitku? Nejvyšší čas pro návrat ke kořenům

Každý den si vybíráme. Pečlivě volíme oblečení do práce, aby vyhovělo udanému dress codu, jiný styl volíme pro volný večer s přáteli a jiný třeba pro dlouhé vycházky do přírody. Pokud jste se rozhodli zapracovat na postavě a kondici, pak by vašemu zájmu nemělo uniknout ani vhodné sportovní oblečení. Do specifického prostoru tělocvičny klade zvláštní nároky a vymyká se běžné konfekci víc, než si možná uvědomujete. Pokud to s pravidelným cvičením myslíte vážně, pak i dobře vybrané oblečení pomůže docílit žádané formy dřív a především s větším komfortem.

I do fitka si oblečení vybírejte

Určitě máte doma tepláky a obyčejné bavlněné tričko, to ale pro namáhavé posilování není ideální kombinací. Sportovní oblečení využívá zcela jiné střihy a především materiály. Často se setkáte s termínem „funkční“, což v praxi znamená oblečení, které dokonale odvádí pot od pokožky. Zabraňuje množení bakterií a šíření nepříjemného odéru. Zároveň předchází nepříjemnému pocitu prochladnutí, kdy vám stéká pot po zádech. Funkční znamená také vyšší odolnost a pružnost. Látka se vám dokonale přizpůsobí při jakémkoli pohybu, neomezí vás v hybnosti.

Dokonalá silueta

Pružné materiály jsou optimální volbou, nemusíte se stydět za dočasné nedokonalosti postavy. Pravidelným cvičením brzy zmizí. Rozhodně se vyhněte maskovacím oversize trikům. Volné tričko nebo dokonce tílko s velkými průramky do sálu vůbec nepatří. V tělocvičně na sebe přitáhnete zbytečnou pozornost a při složitějších cvicích vám bude přebývající látka překážek. V horším případě se můžete i zachytit o část posilovacího stroje a kromě úsměvného trapasu si přivodit nepříjemné zranění.

Kompletní oblečení byste měli vybírat v užším střihu, který dobře přiléhá. Pokud vám nejsou příjemné příliš těsné kalhoty, můžete volit volnější joggery nebo přes elastické legíny nosit tenké vzdušné šortky. Samozřejmě můžete nosit jakoukoli kombinaci a oblečení vrstvit. Tričko s dlouhým nebo krátkým rukávem, stejně jako délka nohavic, závisí čistě na vašem pohodlí a zvyku nošení.

Kvalitní oblečení i boty!

Při vybírání oblečení nezapomínejte ani na boty! Běžné outdoorové tenisky se sice nabízí jako dobrá volba, jsou však zbytečně masivní. Lehké sálové boty vám zaručí vyšší pohodlí. Důležitá je prodyšnost, v tělocvičně nemusíte myslet na ochranu nohy před deštěm nebo okopem, nutné není ani zohlednit měkčený došlap. Zásadní je pevná podrážka. Obuv musí dobře fixovat nohu, bránit sklouznutí a zároveň pružně reagovat na fyziologický pohyb chodidla.

Rozhodně chválíme vaše předsevzetí změnit životní styl a věnovat se pravidelnému posilování. Při výběru oblečení si nechte poradit nebo vybírejte ve specializovaných obchodech. Moderní oblečení dokonale respektuje nároky na snadnou údržbu, barevnou i tvarovou stálost a hlavně maximální pohodlí. I při náročném tréninku můžete vypadat dobře a stejně tak se i cítit.

Zobrazit více... Květen 2019
pixel