Svatební dress code

2019-07-24
Svatební dress code

Léto je nejkrásnějším obdobím roku. Teplé počasí dovoluje odhodit nudné a objemné svršky a oblékat zajímavější a výraznější modely. Na lepší náladě přidává také dovolená u moře a příjemné víkendové výlety, setkání s přáteli i grilování s rodinou. V létě se dávají dohromady nové páry, můžete si užít romantické procházky vlahými večery. Léto patří příjemné uvolněné atmosféře. A léto také patří svatbám!

Ať už si představujete svojí svatbu nebo patříte mezi zvané hosty, vždy byste měli dodržet základní pravidla. Svatba, obzvláště velká, dává dohromady nejen rodinu, ale i širší příbuzenstvo a přátele. Společný slavnostní okamžik slouží i jako důležitý moment pro setkání dvou mnohdy odlišných světů. Je třeba vystupovat reprezentativně a brát ohledy na přání novomanželů.

Něco starého, nového, půjčeného a modrého

Hlavní prim hraje ve svatební den samozřejmě nevěsta. Právě na ní bude upřena největší pozornost a právě ona by měla rozhodnout, v jakém ladění se celá událost ponese. Velký den by měl respektovat její vkus a přání. Tradiční bílá svatba obléká nevěsty do nápadných velkých rób, často jsou doplněné vlečkou a závojem. Ale nákladné velké šaty nemusí být podmínkou. Menší svatby nebo svatby pořádané venku jsou skvělou příležitostí vybrat si romantické rozevláté šaty nebo klidně minimalistický kostýmek.

V každém případě by měla nevěsta včas naznačit, jak bude oblečena. Maminky, družičky i ostatní dámy by se totiž měly přizpůsobit její volbě. Vhodné jsou letní šaty i kostýmky, nikdy by však neměly mít zcela stejnou barvu a strhnout na sebe pozornost. Shodné ladění hostů je konec konců také velkou výhodou i při pořizování společných fotografií, a že zrovna těch bude!

Dámy by neměly vybočovat nápadnými výstřihy, příliš krátkými šaty ani zářivými křiklavými barvami. Maminkám sluší elegantní šaty nebo kostýmek. Družičky na přání nevěsty mohou vybírat šaty ze stejné kolekce nebo své šaty nechat projít barevným stupňováním.

Žaket nebo džíny a rozhalenku?

S nevěstou by svůj styl měl samozřejmě sjednotit především ženich. Bylo by zvláštní sledovat ženicha v ležérním denním outfitu vedle pohádkové princezny. Žaket patří velkým honosným svatbám a mužům propůjčuje nebývalý šarm. Pokud dáváte přednost uvolněné eleganci, jsou dovoleny třeba i džíny. I když… příliš civilní oblečení asi budou starší generace výrazně komentovat.

Pokud ženich zvolí světlý oblek, ostatní pánové by měli volit podobně. V případě tmavé volby, opět pánové ženicha napodobí a nechají si udat tón. Jako svatební host máte poměrně jednodušší výběr než dámy. Stačí vysledovat odstín obleku nebo dodržet žádanou formálnost. Zapomeňte však na výstřelky a výrazné doplňky. Dlouhé vlasy je lepší stáhnout do ohonu, nezapomeňte se upravit, navonět a vyleštit boty!

Oblečení na obřad a na večírek?

Ale ano, u velkých svateb se k vám může dostat i tento požadavek. Nejčastěji šaty mění nevěsta. Z velké slavnostní róby se převléká do pohodlnějších a volnějších šatů, které jí dovolí užít si večer a tančit. Převléknout se samozřejmě mohou i ostatní hosté. Příslib uvolněného večera však nikdy nevede k výběru šatů jako na diskotéku! Stále byste se měli držet střídmé elegance.

Užijte si velký den naplno!

Svatba je krásnou příležitostí poznat nové lidi a setkat se s přáteli nebo příbuznými, které nevídáte často. Nalaďte se na náročný společenský večer, vychutnejte si nabízené pochoutky ze svatební hostiny a nebojte se ani tančit! Oblečení vybírejte pečlivě a nikdy ne na poslední chvíli! Mějte na paměti, že v obleku nebo šatech budete trávit několik dlouhých hodin. Měly by vám dobře padnout, slušet a měli byste se v nich cítit dobře.

Zobrazit více... Červenec 2019
pixel