Začátek školního roku - co na sebe?

2018-09-04
Začátek školního roku - co na sebe?

Konec prázdnin symbolicky sklepnul tropické teploty a připravuje nás na nový školní rok a začátek podzimu. Před nástupem do školy je fajn dopředu prověřit stav šatníku. Dlouhé kalhoty stačí vytáhnout ze spodních polic, na škodu není ani menší nákup, který běžný outfit oživí pár novinkami. Šatníku věnujte chvíli pozornost zejména v případě, kdy přecházíte na novou školu nebo působiště.

Perfektní základ

První školní dny se nesou ve slavnostním duchu. Vše voní novotou, v učebnách se setkáte s novými učiteli, v mnoha případech i novými spolužáky. Dobrý první dojem vás uvede a okolí si vás zapamatuje ve světle, v jakém se představíte. Budoucí lepší pozici máte čistě ve svých rukách.

Dobrým základem jsou kvalitní kalhoty. Zapomeňte na krátké délky, výrazné prvky nebo stylizace. Nemusíte působit nudně, ale ani na sebe zbytečně upozorňovat. Klasické chino kalhoty vám dodají styl nenucené elegance a přitom vás bez omezení provedou dlouhým dnem. Oblíbené kalhoty spojuje měkká poddajná látka, sportovní pohodlný střih a navíc i výběr z mnoha barev. Nejčastější volbou jsou odstíny hnědé nebo béžové, s dobře kombinovanou košilí nebo sakem se nemusíte bát ani modré nebo jiné výraznější barvy.

Pro běžný den můžete vybírat i džíny. Nejdříve však dobře pozorujte okolí. Džíny můžete volit jako univerzální základ, pozor na přílišné otřepení, trendy díry na kolenou nebo jiné efekty. V některém prostředí se hodí pouze jednoduché hladké a jednobarevné varianty.

Nápaditá móda

Klasikou zůstává košile. Zde si můžete dovolit experimentovat. K jednobarevnému elegantnímu základu můžete kombinovat košili s jemným vzorem, proužkem nebo s barevně odlišenými detaily. Kvalitně vypracovaná košile vždy zapůsobí dobře. V chladnějším počasí doporučujeme kombinovat se sakem v casual stylu.

Nebudete působit křečovitě a příliš uhlazeně, přesto si zachováte upravený a elegantní vzhled. Kvalitní sako by nemělo chybět v šatníku žádného muže. Moderní trendy často saka kombinují i s tričkem s potiskem. Mladistvá móda se nebojí ukázat svou originální podobu a přitom zachová rámec pevných pravidel ve slušném oblékání.

Nezapomeňte ani na doplňky a vhodnou obuv. Myslete na střídmý počet barev, ani v obouvání byste neměli překročit hranici a vyzývavě na sebe upozornit. Prostor pro vyjádření získáte v průběhu dalších měsíců a bude jen na vás, zda se rozhodnete vybočit z davu nebo budete využívat nenápadné elegance.

Zobrazit více... Září 2018
pixel